Křest knihy Václava Čtveráka v Ústí nad Labem!

Přijďte na netradiční večer plný všeho do čajovny U Vysmátý žáby v Ústí nad Labem 9. 4. v 19 hodin. Hlavním bodem programu bude křest nové knihy Václava Čtveráka. Večer vás svými písněmi potěší Lukáš Trněný, básněmi duši pohladí Lucie Barešová, svou sbírku „pindíků“ představí Patrik Linhart a zbytek večera zpříjemní ještě mnoho dalších.

Proč nemám rád lidi s červenou čepicí

cervena-cepiceNejsem žádný rasista, ale prostě nemám rád lidi s červenou čepicí.

Jde z nich strach. Navíc všichni lidi s červenou čepicí kradou. Kamarádka mi vyprávěla, že se jí pokusili dva kluci s červenou čepicí okrást na záchodě v obchoďáku. Kromě toho nikdo s červenou čepicí nepracuje. Jen pobírají sociální dávky a vegetí si doma za naše daně! Schválně mají hodně dětí, aby moli žít z peněz, které na ně dostávají. Děti pak místo do školy posílají krást. Naprosto nerespektují svoje okolí. Ve vlaku se vždycky bojím, když nastoupí lidi s červenou čepicí do stejného vagónu. Slyším je vždycky i z vedlejšího kupé. Jsou hluční, sprostí a lžou. Bojím se taky, že mi něco ukradnou. Navíc jsou neschopni se něčemu naučit. Jejich čeština a především inteligence je mnohdy žalostná. Lidi s červenou čepicí se prostě nikdy nedokážou přizpůsobit většině. Tahle diskriminace většiny menšinou je do nebe volající!

Lidi s červenou čepicí jsou zkrátka plémě nečisté! Ať ty červenočepičatý svině táhnou odkud přišly! Nejradši bych je zkopal do kuličky, zmrdy líný vychcaný zlodějský a poslal někam za Ural!!!

(Naštěstí oni si můžou tu čepici sundat, kdykoli budou chtít.)


Text je složen převážně z textů z internetových diskuzí. Některé příliš hrubé a drastické výrazy byly dodatečně vymazány.

Britské listy: Češi, nekraďte nám tady!

Odhaleno: Sabotáž uvnitř ČSSD!

Pozor sabotáž!Nejsilnější česká levicová strana se potýká s problémy. Nyní je již zcela zřejmé, že uvnitř strany působí záškodníci, kteří navádějí její členy k nesmyslným výrokům. Ty mají za cíl poškodit ČSSD jako celek. „Celá věc vyšla najevo, když výroky našich poslanců přesáhly určitou mez,“ sdělil nám zdroj z pražské ČSSD. Zmínil nešťastné vyjádření poslance Mládka a poslankyně Lesenské. „Už jsme o tom jednali a zahájili jsme prověřování našich poradců a PR agentur,“ dodal.

Mediální pozornost vzbudilo prohlášení stínového ministra financí Jana Mládka. Na sjezdu strany řekl, že živnostníci „parazitují na zaměstnancích.“ Následně se za to omlouval on i celá ČSSD. Mládek se později opravil, že parazity nejsou živnostníci, ale vláda (zdroj).

Podivně zněl také návrh členek ČSSD na povinnou rodičovskou dovolenou pro muže (zdroj). „Navrhujeme uzákonit povinné dělení rodičovské dovolené mezi otce a matku,“ uvádí v Desateru Oranžového klubu, které představila Michaela Marksová-Tominová, mluvčí stínové vlády ČSSD pro lidská práva a rodinu (zdroj).

Poslední kapkou bylo vystoupení poslankyně Vladimíry Lesenské, když veřejně označila neziskové organizace za hrozbu (zdroj). Při jednání v Moskvě tak zcela převzala rétoriku Kremlu, jak komentovala organizace Člověk v tísni (zdroj).

Neoficiální zdroje z ČSSD to označují za útoky sabotérů, najatých Občanskou demokratickou stranou. Ti podsouvají poslancům výroky, které by jinak sami nikdy neřekli. Komunisti hovoří o agentech imperialismu. Celá věc je však nadále v šetření.

Zpráva o nových objevech ve výzkumu mloků

mlok skvrnitýVědci zjistili jak komunikují mloci.
RNDr. Miloslav Šmátora, Ph.D. z PřF UK se soustavně věnuje studiu zástupců řádu mloků, především mloka skvrnitého (Salamandra salamandra). Zabývá se jeho pozorováním ve volné přírodě, ale také chovem mloků v zajetí. Ačkoli by se mohlo zdát, že mlok skvrnitý je živočich natolik známý a rozšířený, že o něm víme prakticky vše, zjistilo se, že, podobně jako jemu příbuzné žáby, vydává zvuky ke komunikaci. Tak jako žáby se totiž mloci dorozumívají pomocí malých rezonančních měchýřků. Ty mají jen samci a jsou umístěny po dvou po stranách hlavy (podobně jako u skokanů). Stahováním a roztahováním měchýřků vyluzují zvuky, kterými lákají samičky k páření. Tato skutečnost zůstávala vědcům dlouho utajena. Nenápadné rezonanční měchýřky mloků jsou totiž mnohem menší než u žab, mlok je používá jen ve velmi krátkém období roku a jeho kuňkání je velmi tenké a tiché.  Teprve letos se českým vědcům díky soustavnému pozorování těchto obojživelníků podařilo odhalit mločí řeč. Zatím ji slyšelo jen pár odborníků, ale kdo ví, třeba se zrovna vám poštěstí a až budete koncem léta sedět někde u potoka, uslyšíte z ticha tenoučké mločí kuňkání.

Pečená čivava

Čivava je nejmenší plemeno psa na světě. Tento čiperný pejsek je dobrým společníkem člověka, hodí se ale i třeba jako netradiční nedělní oběd.

Postup: Čivavu,  již zabitou a vykuchanou, omyjeme a osušíme papírovou utěrkou. Osolíme ze všech stran i zevnitř. Položíme do malého pekáčku a lehce posypeme kmínem, přidáme nakrájenou cibuli a na jemno nakrájený česnek. Podlijeme vodou, pekáček přikryjeme dobře přiléhajícím víkem a vložíme do trouby nastavené na 120°C. Pečeme bez nahlížení do trouby a odkrývání poklopu 2,5 hodiny. Přeji dobrou chuť.

Zkuste a uvidíte, že lépe upečenou čivavu jste ještě nejedli. Opravdu doporučuji.

Další recepty vás naučí Psí kuchařka.

Milujeme safarádu

Připravte si doma lahodný nápoj zvaný safaráda. Už nikdy nebudete chtít nic jiného. Připravuje se z ovoce a koření. Na klasickou safarádu se používají dva druhy ovoce, jeden sladší, např. meruňky nebo hrušky, a druhý kyselejší, např. rybíz, višně apod. Kyselejšího ovoce přidáme méně, podle chuti. Můžeme přisladit třtinovým cukrem a ochutit kořením, používá se zejména celá skořice, badyán, trochu čerstvého zázvoru a hřebíček. Rozmixované ovoce s kořením a s vodou můžeme nechat chvíli odležet. Celá směs musí projít krátkým varem. Následně se nápoj zcedí a nechá vychladit. Může se podávat i s ledem. Dobrou chuť.

Chrudošovy chmury

Choť chňapajíc Chrudoše

Choť chňapajíc Chrudoše

Choť chudého chasníka Chrudoše churaví.
Chronicky chřadne, chraplavě chrchlá – cholera.

Chrudoš chce choť chránit, chystá chleba, choroše, chrobáky – chabé.
Chlácholí.
Choť chce chinin: „Chrudoši, choď chirurgovi,“ chrčí.

Chudý chlapík Chrudoš chuligánským chmatákem! Chvěje chřípím, chrastí chrupem.
Chirurgova chalupa: Chrt chrní, chirurg chrápe. Chřestění chodbou! Continue reading

Reddickkillus

  • Mr. Reddickkillus – secret Soviet spy who refuses to accept the fall of the Soviet Union. He is still active and fighting against imperialism.
  • Mr. Reddickkillus – tajný sovětský špion, který odmítá akceptovat pád Sovětského svazu. Je stále aktivní a bojuje proti imperialismu.
  • Мистер Reddickkillus – секретного советского шпиона, который отказывается принимать распада Советского Союза. Он по-прежнему активен и борется против империализма.