Vlády České republiky

jmenování demise premiér dní = roků = měsíců
2. 7. 1992 4. 7. 1996 Václav Klaus 1463 4,01 48,77
4. 7. 1996 30. 11. 1997 Václav Klaus  514 1,41 17,13
2. 1. 1998 17. 7. 1998 Josef Tošovský 196 0,54 6,53
22. 7. 1998 12. 7. 2002 Miloš Zeman 1451 3,98 48,37
15. 7. 2002 2. 7. 2004 Vladimír Špidla  718 2,06 25,03
4. 8. 2004 25. 4. 2005 Stanislav Gross 264 0,72 8,80
25. 4. 2005 16. 8. 2006 Jiří Paroubek 478 1,31 15,93
4. 9. 2006 11. 10. 2006 Mirek Topolánek 32 0,09 1,07
9. 1. 2007 24. 3. 2009 Mirek Topolánek 805 2,21 26,83
8. 5. 2009 25. 6. 2010 Jan Fischer 413 1,13 13,77
13. 7. 2010 17. 6. 2013 Petr Nečas 1070 2,93 35,67
10. 7. 2013 13. 8. 2013 Jiří Rusnok 35 0,10 1,17
29. 1. 2014 29. 11. 2017 Bohuslav Sobotka 1400 3,8 46,7
13. 12. 2017 24. 1. 2018 Andrej Babiš 42 0,12 1,40

Poznámka: Funkční období začíná jmenováním vlády a končí podáním demise. Poté bývá odstupující vláda pověřena dočasným vykonáváním funkce do jmenování další vlády. Doba ve funkci je tedy počítána od jmenování do demise. Přepočet na měsíce znamená na 30 dní.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>