Alternativní fakta jsou lži

V poslední době se čím dál častěji mluví něčem jako jsou alternativní fakta, alternativní zprávy nebo alternativní informace. Jako bychom si nyní mohli vybrat, co je a není skutečnost.
Realita je ovšem jen jedna, a proto fakta nejsou volitelná. Jsou jediná. Nemůžeme si vybrat, jestli je např. jablko červené, nebo modré. Nelze se svobodně rozhodnout, kdo sestřelil civilní letadlo letu MH17 nad Ukrajinou. Pravda je jedna. Můžeme věřit nesmyslům, ale to na pravdě nic nezmění.
Pokud se ale někdo snaží pravdu měnit a hledat alternativu, už je to něco úplně jiného. Je to popírání pravdy – to znamená lež. Nejsou žádná alternativní fakta. Je jen pravda, nebo lež. A ta zůstane lží, ať už jí bude věřit sebevíc lidí, ať už ji bude šířit sebevíc lhářů.

Ukliďme Česko

Přidejte se k dobrovolnické akci „Ukliďme Česko“ a pomozte uklidit černé skládky v naší přírodě. V sobotu 18. dubna 2015.

Můžete si vybrat z množství lokálních organizovaných úklidů nebo založit vlastní. Jeden takový se koná třeba v Přerově nad Labem (akce na Facebooku).

Internetová média

https://docs.google.com/document/d/10cilfdBUrpl4KBRbG_oAQ3y66vESSNOJc4451PON-PE/edit

ČT24

Český rozhlas

iHNed

Respekt

Alktuálně.cz

iDnes

Novinky

Super

Blesk

Haló noviny

 

Echo24

Parlamentní listy

Česká pozice

Britské listy

Golobe

Aeronet

 

 

Nejdražší látky vůbec

# 16 – Šafrán – 11 $/gram
# 15 – Zlato – 56 $/gram
# 14 – Rhodium – 58 $/gram
# 13 – Platina – 60 $/gram
# 12 – Metamfetamin – 100 $/gram
# 11 – Roh nosorožce – 110 $/gram
# 10 – Heroin – 130 $/gram
# 09 – Kokain – 215 $/gram
# 08 – LSD (Diethylamid kyseliny lysergové) – 3 000 $/gram
# 07 – Plutonium – 4 000 $/gram
# 06 – Painit – 9 000 $/gram
# 05 – Taaffeit – asi 20 000 $/gram
# 04 – Tritium – 30 000 $/gram
# 03 – Diamant – 55 000 $/gram
# 02 – Kalifornium 252 – 27 000 000 $/gram
# 01 – Antihmota – 6,25 bilionu $/gram

Zdroj: ScienceDumb

Šperky Jida Moda

Originální šperky z dílny Jida Moda se objevily na trhu poměrně nedávno. Přestože se zatím její jméno nedostalo do povědomí široké veřejnosti, o její moderní šperky a doplňky je velký zájem. Kreativní, svěží a mladé – tak působí šperky, které jsou zajímavé především díky své neobvyklé, moderní barevnosti, textuře a tvarům.

   

Pro dosažení exkluzivního a výjimečného designu využívá především polymerové hmoty (např. Fimo), ale i nejrůznější drátky, korálky a textil. K tvorbě šperku jsou vybírány ty nejkvalitnější komponenty, ať už se jedná o výběr a kombinaci vhodných polymerových hmot a dalších prvků. Každý náramek, náhrdelník nebo třeba brož je výsledkem trpělivé práce a řady experimentů s materiály a technikami jejich zpracování. Precizní zpracování dává vyniknout progresivnímu designu, který snoubí vlivy moderní tvorby, ale i přírodních motivů. Velký důraz je kladen na soulad barev, časté jsou moderní kombinace a mladá, energická a svěží barevnost.

Jida Moda je novou značkou, která si rychle našla své místo na trhu se šperky. Zabývá se ale také módním designem textilu. Svou práci prezentuje na webu Fler.cz, lepší ceny ale nabízí na své stránce Jida Moda na Facebooku.

Křest knihy Václava Čtveráka v Ústí nad Labem!

Přijďte na netradiční večer plný všeho do čajovny U Vysmátý žáby v Ústí nad Labem 9. 4. v 19 hodin. Hlavním bodem programu bude křest nové knihy Václava Čtveráka. Večer vás svými písněmi potěší Lukáš Trněný, básněmi duši pohladí Lucie Barešová, svou sbírku „pindíků“ představí Patrik Linhart a zbytek večera zpříjemní ještě mnoho dalších.

Anglické slovní hry

Spelling Bee
difficulty level:
score: -
please wait…
 
spell the word:


Match Up

Match each word in the left column with its synonym on the right. When finished, click Answer to see the results. Good luck!


 
Hangman