Rubriky
Nesmrtelnost chrousta Politika

Proč nevolím levici

Proč nevolím levici? Volba levice do poslanecké sněmovny, tedy vítězství  ČSSD a komunistů, případně účast Zemanovců ve vládě, způsobí pravděpodobně vyšší nezaměstnanost. Proč? A co to znamená? Čtěte níže.

Hrozící vyšší nezaměstnanost zasáhne zejména občany s nižšími příjmy, což jsou paradoxně spíše voliči levice. Předpokládaný úbytek nových pracovních míst bude způsoben nedůvěrou investorů v dobré podnikatelské prostředí u nás. Hrozí i rušení stávajících míst, protože podnikatele a živnostníci budou mít zhoršené podmínky tyto místa udržovat. To samozřejmě způsobí i snížení jejich zisku a tím i odvedených daní státu. Špatná finanční situace v podnikání může vest i k daňovým únikům. Tím se sníží příjem do státní kasy. S růstem nezaměstnaných vzrostou i náklady na sociální dávky. Výsledkem toho bude neodvratné vyšší zadlužování státu a hrozící bankrot České republiky, podobně jako se to stalo v Řecku. Krach státu tam způsobil zhoršení životní úrovně obyvatel a mnoho nezaměstnaných. To vyústilo v množství demonstraci a pouličních nepokojů. Proto nevolím levici.

Program levicových stran je zaměřen na podporu lidí, kteří svoje peníze neinvestují. Sociální otázky jsou samozřejmě důležité a neměly by se opomíjet. Jejich přímá finanční podpora je ale řešením důsledku, nikoli příčiny (na její vyplácení navíc stát potřebuje peníze, které nemá). Zhoršené životní podmínky způsobuje totiž zejména nezaměstnanost. Buď přímo tím, že nezaměstnaní nedostávají plat, nebo nepřímo, nezaměstnaní nepracují a tak nevytváří žádnou hodnotu, neodvádí daně a pobírají dávky. Jediným rozumným řešením je podpora podnikání v Česku, aby vznikl dostatek pracovních míst. Dalším důležitým krokem by měla být i podpora stěhování lidí za prací. Mnoho lidí totiž žije v místech, kde není práce a jen čekají, jestli se tam náhodou nějaká neobjeví.

Dostatek pracovních míst je předpokladem k ukončení zadlužování a dobrému fungování státu. Levice však chystá kroky, které povedou k úbytku pracovních míst, je to např. zvýšení daně z příjmu právnických osob a  zvyšování minimální mzdy. To vše povede k horším podmínkám pro podnikání, k úbytku pracovních míst, k chudšímu státu a tím i ke zhoršení života nás všech.

Proto nevolím levici.

4 reakce na „Proč nevolím levici“

Váš názor vypovídá o tom, že pocházíte z podnikatelské nebo živnostenské sféry. Až moc dobře víte, co bude nebo nebude ČSSD a KSČM po volbách prosazovat a jaké následky nás čekají. Naprosto s Vámi nesouhlasím v pasáži: „Program levicových stran je zaměřen na podporu lidí, kteří svoje peníze neinvestují.“ . Váš článek by se dal vystřihnout z agitky liberalistů. Čtenáři by si měli uvědomit, že program levice není programem dávek a rozhazování. Levice si klade za cíl v politické rovině posílení role veřejného a státního sektoru. Posílení práv zaměstnanců, studentů, důchodců na úkor podnikatelů, firmám a řetězcům(kapitalistům jež vykořisťují zbytek společnosti). Zrušení daňových zvýhodnění OSVČ, která zaměstnanci nemají. Je-li podnikatel neúspěšný, nevidím důvod, proč by ho měl stát udržovat na úkor ostatních. Stát může být lepším hospodářem než soukromník. Např. Je rozdíl mezi podnikatelem, který si může dovolit se pravidelně stravovat ve fast foodech a učitelkou, sestřičkou která si musí koupit nezbytné potraviny. Tím kdo má na rozhazování a tím, co nemá. Podnikatelem, který na pohonných hmotách sváží celou rodinu z našich daní…. Doporučoval bych Vám se seznámit s programem např. ČSSD nebo KSČM ( pokud nejste, jako ostatní placeni za mlžení) Chci potrestání Bakaly! a kuponové privatizace!

Na mém článku není vůbec nic liberálního. A máte pravdu, že jsem se dostatečně nevěnoval tématu levicové podpory státního sektoru. To je další důvod, proč nevolím levici.
Státní „podnikání“ není nikdy tak produktivní jako soukromé. Provozovatel státního podniku má totiž mnohem menší motivaci, aby usiloval o prosperitu jemu svěřené společnosti (naivní sny komunistů o budovatelích vlasti nevyšly). Státní podnik je navíc snadno tunelovatelný, protože v něm není žádný jeho majitel, který by si podnikový majetek hlídal a jeho manažeři mohou snadnou podlehnout a začít se podílet na „odklánění“ peněz ze státního podniku (v dobách, kdy nic nebylo ničí, se naučila krást půlka Česka).
Vámi zmiňovaná „práva zaměstnanců, studentů, důchodců“ je ve výsledku jen směřování peněz – a právě do neinvestičního sektoru.
Nevidím nic špatného na tom, že ten, kdo je schopen podnikat, vytvářet pracovní místa, nést riziko spojené s podnikáním a organizovat nějakou výrobu nebo služby, se má lepe než jeho zaměstnanec. Každý zaměstnanec má možnost stát se živnostníkem, a kdyby to bylo tak snadné a výhodné, udělá to každý.
PS: Bakalu ani kuponovou privatizaci nejspíš už nikdo nepotrestá, rozhodně ne Poslanecká sněmovna nebo z ní vzešlá vláda. Tak nekřičte.

Ne asociálům, ne zlodějům „podnikatelům“. Volím radikální levici!! (s podporou poctivých) Za národní obchodní řetězec, Za státní banku, Za státní důchodový pilíř !! Nenechám se liberály ždímat!

Každý extremismus je špatný, tedy i radikální levice. Můj článek nijak nekomentuje liberály ani jim neprojevuje sympatie. A mimochodem i ČSSD má svoje liberální křídlo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..